xena fan films
Index chakram Novinky chakram Filmy chakram Tvůrci chakram Email chakram Guestbook chakram English Version

Collectormania 12, Milton Keynes, 26. - 28. 10. 2007

SETKÁNÍ S KEVINEM SORBEM


Reportáž:
Společně s garfieldem jsme poslední říjnový víkend, tedy 26. - 28. 10. 2007, podnikli výpravu za samotným Herkulem, kterým není nikdo jiný než herec Kevin Sorbo. Kromě toho, že jsme ho chtěli konečně na vlastní oči vidět a poznat, chtěli jsme mu také předat naše Herkules fan filmy.

Akce Collectormania 12 se nacházela v opravdu rozlehlém obchodním centru ve městě Milton Keynes nedaleko Londýna. Kromě Kevina zde byli k vidění herci ze Stargate, Doctor Who, Heroes, Star Treku - dokonce tu byl i klobouk z Harryho Pottera :-) Vyskytli se tu i osoby, které zahráli monstrum v nějakém horroru a proto bylo docela těžké poznat, jak vlastně vypadají.

collectormaniaPo přejezdu z Londýna do Milton Keynes jsme v sobotu dorazili na místo, vystoupili z prostor nádraží a šli dlouhým bulvárem směrem k našemu hotelu, kde jsme se ubytovali. Stejným bulvárem jsme šli i do obchodní centra (takže jsme celý pobyt viděli z Milton Keynes jen jednu ulici). Po vstupu do centra jsme se propletli změtí všelijakých obchodů, až jsme natrefili na střed obchoďáku, kde se akce konala. Hned na místě jsme museli sbírat oči z podlahy, protože merchandisingu bylo... no prostě hodně. Star Wars, Stargate, Star Trek, Doctor Who a spoustu dalších byly zastoupeny hromadou věcí, týkajících se těchto seriálů. Překvapilo mě, že i Xena a Herkules (panenky, kartičky, fotky) se dali u několika stánků najít, což bylo potěšující zjištění. Ceny se pohybovaly okolo 4 liber za fotku, za podpis okolo 10-600 liber, a to podle "důležitosti" celebrity (ano, za těch deset byla hvězdička ze seriálu S Club 7 a za těch šest set podpis Madonny na fotce, kde stopuje nahá). Hodně užitečné bylo to, že prodejci dávali stranou herce, kteří se na akci objevovali, takže jejich fotky se dalo najít velmi snadno.

Ale náš hlavní cíl byl hned za rohem všech těchto stánků - Kevin Sorbo. Seděl stejně jako ostatní u svého stolku, všichni herci měli stoly vedle sebe a nad každým visela cedule se jménem a fotkou herce. Méně významné celebrity jako viz. výše popsaní herci z horrorů seděli v jiné chodbě tohohle obřího obchodního labyrintu. Jakmile jsem Kevina uviděl, probudilo se ve mně mé fan-já, tak jsem to musel trochu vydýchat :-) Jelikož byla sobota odpoledne, fronty čekajících fanoušků nebyly moc dlouhé, a proto se do těchto řad nevyvolávalo po číslech, ale každý se mohl zařadit, jak chtěl. A tak jsme se rozhodli, že si necháme podepsat připravenou fotku a rovnou Kevinovi předáme naše Herkules fan filmy, které jsme mu přivezli jako dárek (peripetie s překladem, potiskem DVD a dalšími věcmi by vydaly na samostatný report).

A tak jsme se vrátili do hotelu, zahodili batohy, vzali připravenou fotku a šlo se zpět do centra, kde už jsme bloudili o něco méně. Kevinův podpis stejně jako u většiny herců stál 15 liber (u herců ze Stargate tomu bylo 20 liber), a tak jsme se rozhodli přejít rovnou na věc. Kevin se zrovna bavil s asistentkou, která mu předávala fotky i se jménem fanouška, aby měl co nejméně práce. Napětí narůstalo, koupili jsme si podpis a přešli ke Kevinovi. Nejdřív jsem šel já, po mně garfield.

collectormaniaKevin mě pozdravil a zeptal se, jak se mám - pověděl jsem mu, jak jsem opravdu rád, že ho konečně po letech fanouškovství vidím a že jsme za ním přijeli až z České republiky. Hned na to jsem mu předal naše Herkules fan filmy Smrtiště a Vyblonduj a Kevinovi zasvítily oči: "To snad není možné!" Se zájmem si prohlížel DVDčka a řekl, že naše filmy vypadají opravdu skvěle a že musely dát hodně práce. Jeho asistentka si DVD také prohlížela, bylo vidět, že je to oba překvapilo a Kevin měl opravdovou radost, několikrát poděkoval s tím, že se na filmy určitě podívá. Jelikož si na Herkulovi hodně zakládá, byl na první pohled potěšený, že vůbec něco takového vzniklo - navíc jsme jediní na světě, kdo na téma seriálu Herkules něco takového natočil. Hodně ho zaujaly i obaly, podle obrázků nám říkal, že to u nás vypadá přesně jak na Novém Zélandu. Přistoupil k nám garfield a s Kevinem jsme promlouvali o České republice. Hodně nás překvapila jeho otázka, jestli jsme přímo z Prahy. Na Slovensku totiž před deseti lety natáčel film Kull The Conqueror a při té příležitosti byl na pár dní právě v Praze - vzpomínal na Karlův most a Pražský hrad, dokonce nás pozdravil českým "Dobrý den." Taky se nás ptal, jestli známe hospodu Peklo a povídal asistentce, že slovo "hell" se u nás řekne právě peklo, a že máme takovou hospodu zrovna v Praze. Garfield Kevinovi předal čokoládu s obalem s motivem Prahy, kterou jsme mu koupili na letišti v Praze (po dohadech, co mu vlastně vzít, aby to nepůsobilo trapně) a Kevin řekl, že se mu čokoláda zrovna hodí, takže moc děkuje. Popřáli jsme mu, ať se akce líbí a prožije ji v klidu a on nám popřál bezpečný let zpátky domů (to nevěděl, kolikrát nás ještě uvidí :-)). Prošli jsme si stánky a jelikož celé centrum zavíralo už v šest hodin večer, běželi jsme zpět do hotelu.

collectormaniaDruhý den po poledni jsme měli s Kevinem zaplacený photoshoot, nebo-li fotku od profesionálního fotografa. Ještě předtím jsme si zaplatili podpis od herečky Jewel Staite, známou ze seriálů Firefly nebo Stargate: Atlantis. My za ní však šli s tím, že jí děkujeme hlavně za seriál Higher Ground, ve kterém před lety hrála mladou feťačku. Byla velmi překvapená, že si ji odtud pamatujeme, takže se každému podepsala, řekla, jak se jí celá akce líbí a jak jsou tu lidi fajn, a působila na nás hodně mile (skoro stejně jako Kevin :-)). Následoval tedy photoshoot s Kevinem, kterému byl vyhrazen čas půl hodiny a kde ve frontě stálo několik desítek lidí. Stejně jako u podepisování i tady Kevin s každým prohodil pár vět a s každým se přivítal i rozloučil. Do půl hodiny se vše v pohodě a klidu stihlo, žádný trapas jsme nezpůsobili (teda až na garfielda, který u sebe měl taštičku s doklady a neodložil si ji, proto se raději ochranka podívala, co tam má).

Fotografie byly vyvolány asi za dvě hodiny, běželi jsme si pro ně a měli z nich opravdu radost - náramně se povedly. Jelikož celá akce měla končila před pátou hodinou odpoledne a pak se kompletně zavíralo obchodní centrum, rozhodli jsme se vzít si svoje poslední peníze a nechat si Kevina podepsat ještě naposledy. Byly čtyři hodiny a většina herců už s autogramiádou skončila, ačkoliv konec měl být až v pět. Jeden z mála u stolku zůstal i Kevin, tak jsme k němu rychle přiběhli.

collectormaniaPředložil jsem Kevinovi naši společnou fotku a velkou fotografii Herkula. Kevin mi řekl, že jméno Jakub se mu vážně líbí a když jsme se připomněli, že jsme u něj byli pro podpis i předchozí den, vzpomněl si na nás. Což považuju za dost velký úspěch, jelikož za ním přišlo několik stovek lidí během celého víkendu. Sám si vzpomněl, že nám povídal o Praze. Zeptali jsme se, jak se mu celá akce líbila - Kevin byl spokojený a rád, že se akce vydařila. Sám prý málem nedorazil kvůli rodinné záležitosti. Navíc má teď spoustu práce okolo nových filmů, které točí (a opravdu jich netočí málo, sice to nejsou hollywoodské trháky, ale velké role v nich má). Příští rok by se měl podle jeho slov objevit na nějakém CONu ve Stockholmu, ale ještě neví přesné datum. Každopádně jsme mu slíbili, že se pokusíme dorazit :-). Nechtěli jsme ho už zdržovat, tak jsme si vzájemně popřáli hezký zbytek dne a šťastný let, Kevin nám dal svoji vizitku s webovou stránkou a ještě na nás zavolal, že má filmy už schované a těší se, až si je pustí. Odcházel jsem se skvělou náladou a fotkami nadepsanými s hesly "all the best" a "be strong in a world that's weak".

Další den jsme ráno přejeli do Londýna a letěli zpět do České republiky. Moje první setkání s Kevinem jsem si zkrátka maximálně užil, hodně mě překvapilo, jaký je Kevin sympaťák a jak se chová ke svým fanouškům. Vypadalo to, že i on si celou akci užil. Po tolika letech jsem konečně viděl svého oblíbence a nebyl jsem vůbec zklamaný - snad nebude ani on, až uvidí naše filmy :-). Právě předání našich filmů Kevinovi považuju za hodně velký úspěch celého Xena Fan Films, protože tahle příležitost se nenaskytne každý den. Tak zase někdy, Kevine :-).


Prohlédněte si:

collectormania


Galerie fotografií ze setkání s Kevinem Sorbem